دکتر خضری در بازدید از شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر: رضایتمندی مردم از طرح تحول سلامت یعنی نزدیک شدن به اهداف/تلاش برای خرید دستگاه اکو کاردیو گرافی


 
رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی  به منظور چگونگی اجرای طرح تحول نظام سلامت در پیرانشهر از واحدهای مختلف بیمارستان و مرکز بهداشت و همچنین  از نزدیک با مشکلات مردم در اجرای طرح تحول نظام سلامت بازدید به عمل آورد.
 
 
 

خضری در گفتگو با کوردپیام هدف از این بازدید را شناخت مشکلات و برطرف کردن موانع موجود در رسیدن به اهداف نظام سلامت خواند و گفت: رضایتمندی مردم از طرح تحول سلامت یعنی نزدیک شدن به اهداف نظام سلامت، تحول نظام سلامت انقلابی بود برای مسطح کردن ناهمواریهای مسیر ارتقای سلامت.

 

وی اظهار کرد: بدنبال هر تغییر و تحولی درسازمانها مشکلاتی متعدد ی به وجود خواهد آمد ولی در مدت زمان کوتاهی با شفاف سازی و اقدامات ارزشمند تصویر واقعی آن پدیدار خواهد شد، پس اثرات مثبت  طرح تحول نظام سلامت را با کمی صبر و تحمل می توان دید و در زیر سایه آن دردهای بیماران را تسکین داد .

نماینده پیرانشهر و سردشت افزود: برای ارتقای سلامت و بهبود کیفیت زندگی مردم باید همکاری ها و هماهنگی های عمومی در بین مسئولان دستگاه های اجرایی افزایش یابد چرا که تضمین سلامت و امنیت غذایی جامعه در گرو اجرای دقیق مصوبات طرح نظام سلامت است.

 

وی خاطر نشان کرد : رسالت این طرح، خدمت به مردم است و ما به عنوان مسئول قدمهایمان را برای رسیدن به این اهداف سریعتر بر خواهیم داشت تا سهمی هر چند کوچک در ارتقای سلامت جامعه  و خدمت گزاری به ملت شریف این منطقه داشته باشیم .

 

وی در راستای هرچه بهتر کردن خدمات بهداشتی درمانی و اجرای طرح تحول نظام سلامت با توجه به افزایش مراجعه کنندگان  به مراکز درمانی حدود پنج برابر نسبت به سال گذشته  از خرید  دستگاه اکو کاردیو گرافی جهت استفاده در کلینیک تخصصی یمارستان امام خمینی (ره)، دستگاهای دیجیتالی  پیشرفته آزمایشگاهی  برای آزمایشگاه این مرکز درمانی  و مرکز بهداشت این شهرستان خبرداد و گفت: با توجه به اهمیت  ویژه این شهرستان  مرزی، موضوع در وزارت بهداشت و درمان مطرح و اقدامات مهمی در خصوص تامین منابع مالی برای خرید این دستگاه ها  انجام داده ایم  که با یاری خدا و همت مسئولان زحمت کش دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و شبکه بهداشت ودرمان پیرانشهر  بتوانیم این دستگاه ها را تا آخر سال 93  راه اندازی نمائیم  و مشکلات موجود را دراین واحدها  را تا حدودی برطرف سازیم  .

 

 

جعفر کریمی وزنه رئیس شبکه و بهداشت پیرانشهر در گفتگو با کوردپیام گفت: بی شک بازدید مسئولین بالا رتبه کشوری، استانی و شهرستان از شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر موجب دلگرمی کارکنان این اداره بوده و حضور این بزرگواران باعث برطرف شدن پاره ای از مشکلات موجود در سیستم خواهد شد  تا بتوانیم با هم اندیشی و ارائه راهکارها مسیر خدمت گزاری به مردم را هموارتر سازیم .

راضی رئیس بیمارستان پیرانشهر در گفتگو با کوردپیام گفت: از قبل پیش بینی افزایش بار مراجعات به بیمارستان را کرده بودیم که این افزایش مراجعات باعث نارضایتی مردم شود اما مردم باید کمی صبر کنند تا جامعه در واکنش به اجرای این طرح به یک آرامش نسبی برسد و تیم درمانی نیز به حداکثر آمادگی دست یابند.

وی اظهار کرد: متناسب با این موضوع (مشکلات مردم) ستادی در دانشگاه ها و شبکه بهداشت پیرانشهر به منظور حضور در مراکز درمانی، نظارت بر امور و رفع مشکلات احتمالی تشکیل شده است. 
 
وی تصریح کرد: اجرای این طرح شاید با نواقصی مواجه باشد که عمده آنها به تجهیزات پزشکی بسیار گران قیمت و تیم پزشکی پیرانشهر برمی گردد.در حال حاضر بسیاری از تجهیزات پزشکی قیمت های بالایی دارند که باید بهای این تجهیزات و چگونگی خرید آنها مورد بررسی قرار گیرد.
 
رئیس بیمارستان پیرانشهر گفت: در هر صورت باید خدمت رسانی در بیمارستان ارتقا یابد.
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید