نطق جنجالی نماینده پیرانشهر و سردشت در روز سرنوشت ساز


نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در روزی که قرار بود صلاحیت افراد کاندیداهای دهمین دوره توسط هیات های نظارت به فرمانداری ها اعلام شود و دکتر دکترسول خضری جزو افرادی بود که شایعات زیادی پیرامون عدم تاییدش به گوش می رسید ولی توانست مهر تایید هیات نظارت را بگیرد یکی از سخنرانان میان دستور مجلس بود که مهم ترین مشکلات و چالش های حوزه انتخابیه خود را برای وکلای مردم و افکار عمومی بیان کرد.
 
 
دکتر خضری خواستار تعدیل مالیات کسبه پیرانشهر،سردشت و امیرآباد شد و گفت: تاسیس بیمارستان 96 تختخوابی پیرانشهر نیز عملیاتی شود تا جلوی نشر اکاذیب مسئولان ناکارآمد گرفته شود.
به نقل از خانه ملت، رسول خضری در نشست علنی امروز (یکشنبه 27 دی) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: هر چند ارائه لایحه بودجه 95 و برنامه ششم با تاخیر انجام شد ولی چند نکته مهم داشت که افزایش اعتبارات عمرانی به بالای 31 درصد یکی از مژده های بسیار خوب بود.

نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امیدواریم پروژه های عمرانی را در سال 95 شاهد باشیم و اجرای جاده های مواصلاتی سر دشت به میرآباد و میرآباد به پیرانشهر و پیرانشهر به نقده و سردشت به مهاباد را شاهد باشیم.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس نهم، تاکید شد: حداقل امسال باید بین 30 تا 50 هزار میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب شود، این به مدد مرزهای مشترک عملیاتی می شود که ما بیش از 200 کلیومتر مرز با عراق و اقلیم کردستان داریم.
خضری تاکید کرد: رئیس جمهور در سفر استانی به آذربایجان غربی قول دادند که مناطق آزاد تجاری- صنعتی پیرانشهر، سردشت و میرآباد را احداث کنند، امیدواریم لایحه این موضوع به مجلس بیاید.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چندین معبر مرزی در پیرانشهر و سردشت وجود دارند که بیش از 15 هزار نفر از این معابر درآمد به دست می‌آورند. 80 درصد از اصناف شهرستان‌های سردشت، پیرانشهر و میرآباد از این راه کسب درآمد می‌کنند، این معابر هم اکنون بسته شده و کسبه ما انتظار دارند که هرچه سریع‌تر این معابر باز شود.
وی افزود: مالیات بسیار سنگینی از کسبه پیرانشهر، سردشت و میرآباد گرفته می‌شود و امیدواریم در این زمینه تعدیل صورت گیرد.
خضری بیان کرد: چغندرکاران، ذرت کاران و گندم کاران با سعی خود محصولات خود را با قیمت تمام شده تضمینی به دولت می‌دهند که متاسفانه شاهدیم به جای پول، شکر به چغندرکاران داده می‌شود که این شکر با قیمت کم به فروش می‌رسد. وزارت جهاد کشاورزی باید در این زمینه اقدامات عاجلی را انجام دهد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس متذکر شد: بزرگترین پروژه استان آذربایجان غربی در شهر میرآباد در حال کلنگ زنی است، امیدواریم با 60 میلیارد بودجه در این زمینه اقدامات خوبی انجام شود و گازرسانی این مناطق نیز پیگیری شود.
خضری گفت: تهیه دستگاه سی‌تی‌اسکن پیرانشهر هرچه سریع‌تر انجام شود و تاسیس بیمارستان 96 تختخوابی پیرانشهر نیز عملیاتی شود تا جلوی نشر اکاذیب مسئولان ناکارآمد گرفته شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ساخت بیش از 76 کلاس در شهرستان‌های پیرانشهر، سردشت و میرآباد سریع‌تر عملیاتی شود و جذب معلمان حق التدریسی نیز باید یکی از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش باشد.
وی افزود: افزایش حقوق نیز باید در نظر گرفته شود چون به نظر من کسی که زیر 2 میلیون تومان حقوق دریافت کند، زیر خط فقر است و در حقوق معلمان و کارکنان دولت نیز باید تجدیدنظر شود.
خضری تصریح کرد: انتظار می‌رود در خصوص جاده‌ها و حمل و نقل ریلی اقدامی شود. بالای 12 هزار میلیارد دلار با کشور عراق و اقلیم کردستان مبادلات تجاری داریم، حمل و نقل ریلی در دو شهرستان سردشت و پیرانشهر جزو مطالبات مردم است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: 7 تا 10 میلیون نفر در کشور بیکار داریم که عموما مدارک دکتری، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی دارند، علاوه بر این تعداد بیکار، حدود 11 میلیون نفر، حاشیه‌نشین در کشور وجود دارد که انتظار می‌رود بعد از خلق حماسه سیاسی و دیپلماسی بابی برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی مهیا شود.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید