انتقاد از دوگانگی در پرداخت حق بیمه ها/تاکید بر ساماندهی سازمان های بیمه گر

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره عملکرد سازمان بیمه سلامت در سال گذشته، افزود: سازمان بیمه سلامت که با هدف پوشش فراگیر و همگانی بیمه سلامت، ارتقاء بسته بیمه پایه سلامت، رویکرد سلامت محوری سازمان و حفاظت مالی ازمردم درپرداخت هزینه های سلامت تشکیل شد خوشبختانه در سال گذشته عملکرد خوبی داشت البته در برخی موارد نیز کاستی هایی وجود داشت که به همین دلیل نتوانست به برخی اهداف مدنظر دست یابد.

نماینده مردم پیرانشهر و  سردشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به مصوبه مجلس مبنی بر اختصاص یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده به بخش سلامت، شاهد بودیم که سال گذشته اقدامات اثربخشی در زمینه بیمه  روستاییان، عشایر و شهرهای زیر 20 هزار نفر از سوی بیمه سلامت ایرانیان انجام شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره نقاط ضعف عملکرد سازمان بیمه سلامت  به عدم توفیق در یکسان سازی بیمه‌ها اشاره کرد وگفت: در این زمینه هنوز راه نرفته زیادی وجود دارد که می‌طلبد مجلس دهم برای حل مشکلات سازمان بیمه سلامت به صورت جدی وارد عمل شود.

وی یادآور شد: ساماندهی وضعیت‌ سازمان‌های بیمه‌گر باید در سال جدید تعیین تکلیف شود تا بتوان قانون برنامه پنجم توسعه را بعد از چند سال اجرایی کرد در غیر این صورت با مشکلات زیادی در حوزه درمان مواجه خواهیم شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: دوگانگی در پرداخت حق بیمه‌ها سبب شده تا بیمه سلامت عملکرد موفقی در زمینه یکسان سازی کامل بیمه‌ای نداشته باشد که به نظر می‌رسد مجلس باید برای حل مشکلات سازمان بیمه سلامت ایران به صورت جدی ورود پیدا کند./

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید