‍ سی تی اسکن با حضور معاون درمان وزارت بهداشت کشور مرکز سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی شهرستان پیرانشهر افتتاح شد.

‍ سی تی اسکن با حضور معاون درمان وزارت بهداشت کشور مرکز سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی شهرستان پیرانشهر افتتاح شد. جوان پرس : با حضور معاون درمان وزارت بهداشت کشور مرکز سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی شهرستان پیرانشهر افتتاح شد.

‍ سی تی اسکن با حضور معاون درمان وزارت بهداشت کشور مرکز سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی شهرستان پیرانشهر افتتاح شد.
جوان پرس : با حضور معاون درمان وزارت بهداشت کشور مرکز سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی شهرستان پیرانشهر افتتاح شد.
در مراسمی که با حضور دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر جواد آقازاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد، مرکز سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی شهرستان پیرانشهر که جزء یکی از آروزهای دیرینه مردم این شهرستان بود افتتاح و به بهره برداری رسید.
 دکتر رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در آئیین افتتاح این پروژه طی سخنانی گفت: خوشبختانه امروز پس از چندین سال آروزی دیرینه مردم شاهد افتتاح و بهره برداری مرکز تخحصی سی تی اسکن 16 اسلایس که دارای قابلیت سی تی آنژیوگرافی هم می باشد در پیرانشهر هستیم.
وی با اشاره به لزوم ارائه خدمات بیشتر به مردم این منطقه توسط مسئولان کشوری، اظهار داشت: متأسفانه وضعیت جاده های منتهی به پیرانشهر بعنوان خطرناکترین جاده های سطح استان همواره جان هموطنان و همشهریان عزیزمان را تهدید کرده است بنابراین باید کاری کنیم که بیماران منطقه دیگر برای رفع نیازهای درمانی خود به سایر شهرستان ها و مراکز درمانی دیگر مراجعه نکنند و با مجهز کردن مراکز درمانی موجود در سطح شهرستان می توانیم در این راستا گام های اساسی برداریم.
 خضری در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت بیمارستان جدید و در حال ساخت پیرانشهر نیز یادآور شد: بیمارستان جدید پیرانشهر از رشد فیزیکی بسیار خوبی برخوردار بود و پیمانکار پروژه پس از تخصیص اعتبارات لازم بصورت سه شیفته در طول شبانه روز مشغول فعالیت هستند که این وضعیت پیش بینی می شود حداکثر تا دو سال آینده به بهربرداری کامل برسد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: در حوزه تجهیز مراکز درمانی شهرهای گردکشانه، ربط و میرآباد نیز انتظار داریم که وزارت بهداشت مساعدت لازم را جهت شبانه روزی کردن این مراکز اعمال کند همچنین مراکز اورژانس سردشت و پیرانشهر نیز نیاز مبرمی به متخصص طب اورژانس دارند که لازم است در اسرع وقت این مورد هم در دستور کار وزارت خانه قرار بگیرند.
دکتر مجید کاسیان زاده، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیرانشهر با ارائه گزارشی در ادامه این مراسم گفت: ساختمان سی تی اسکن پیرانشهر با زیربنای 450 متر مربع در دو طبقه و با اعتباری بالغ بر 450 میلیون تومان تأسیس شده است که حدود یک سال و نیم قبل عملیات احداث آن شروع شد و سرانجام در دیماه 96 آماده بهره برداری شد.
 وی ادامه داد: خرید دستگاه سی تی اسکن هم یکسال قبل انجام شد ولی بعلت مشکلات نبود فضای مناسب راه اندازی نشده بود.
کاسیان زاده اظهار داشت: طبقه زیرزمین ساختمان کنونی هم برای آزمایشگاه بیمارستان در نظر گرفته شده است که امیدوارم با اتمام ساخت فیزیکی آن بتوانیم هر چه سریعتر در ارائه خدمات بیشتر به مراجعه کنندگان گام برداریم.
دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، هم در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهرستان پیرانشهر گفت: عقب ماندگی و محرومیت منطقه می طلبد تا مجموعه وزارتخانه بیشتر از این در راستای ارائه خدمات درمانی و پزشکی به این شهرستان  همت بگمارد و افتتاح و راه اندازی دستگاه سی تی اسکن هم در هیمن راستا صورت گرفته است که امیدواریم با این اقدام بتوانیم حداقل نیاز درمانی بیماران منطقه را کاهش داده باشیم.
 وی تصریح کرد: یکی دیگر ار برنامه های وزرات بهداشت و درمان کشور در این منطقه راه اندازی بخش مراقبت و آی سی یوی نوزادان و همچنین تأمین پزشکان متخصص  برای شهرستان پیرانشهر است که امیدوارم هر چه سریعتر عملیاتی شود.
این سی تی اسکن پیشرفته، 16 اسلایس بوده و توانایی خدمت رسانی به شهروندان پیرانشهر و شهرهای همجوار را دارد.
برای راه اندازی این بخش نزدیک به 25 میلیارد ریال اعتبار از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هزینه شده است.
از کل اعتبار هزینه شده برای این طرح عمرانی بهداشتی، 20 میلیارد ریال برای خرید دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس و چهار میلیارد و 500 میلیون ریال برای ساخت ساختمان 500 متر مربعی هزینه شده است.
قاسم جان بابایی معاون امور درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین افتتاح این بخش، رسیدگی به مشکلات مناطق محروم را از جمله مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: وزارت بهداشت نیز با اجرای طرح تحول سلامت و تداوم ساخت و ساز در مناطق محروم، از جمله نهادهای پیشرو در خدمت رسانی به مناطق محروم است. 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید