نماینده پیرانشهر و سردشت در گفت و گو با کردپرس مطرح کرد؛

نماینده پیرانشهر و سردشت در گفت و گو با کردپرس مطرح کرد؛ مسئولان در مورد مرزها،یک بام و چند هوا بازی نکنند/معابر کولبری سردشت و پیرانشهر فراموش شده اند


سرویس ایران-رسول خضری اظهار کرد: بحث معابر کولبری برای ما بسیار حائز اهمیت است.نزدیک 20 هزار کولبر و نزدیک 50 هزار کاسب در سردشت و پیرانشهر مشغول فعالیت هستند.دولت شغلی برای مردم ایجاد نکرده لذا تا شغل سالم و ایمن و پایدار برایشان در آینده تدارک می بیند،باید اجازه دهد معابر کولبری باز بمانند.

رسول خضری 
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی کردپرس با اشاره به نگاه دولت به مرزها ،گفت:در حوزه اقتصاد مرز، کشور ما بسیار ضعیف عمل می کند.نمونه بارز آن تصمیم گیری در مورد بسته شدن مرزهای غربی در طول 4 ماه گذشته به دلیل رفراندوم اقلیم کردستان عراق بود.
وی ادامه داد:قرار بود توافق سه جانبه ای بین ایران و عراق و ترکیه صورت بگیرد اما عملا ترکیه مرزهای خود را نبست و این ما بودیم که متضرر اصلی شدیم و ترکیه بازار ما را تصرف کرد.معیشت مرزنشینان را نه اینکه بهتر نکردیم بلکه چند ده برابر بدتر کردیم.در واقع امنیت پایدار ما در گرو امنیت معیشت و مرزنشینان ما است.
خضری با اشاره به بسته ماندن معابر کولبری سردشت و پیرانشهر،اذعان کرد:علی رغم این همه رایزنی که انجام می شود اما معابر کولبری پیرانشهر بسته شده و معابر سردشت هم چندین روز بسته شد اما دوبار بازگشایی گردید.
نماینده سردشت و پیرانشهر با بیان این مطلب که روز گذشته با آقای《ذوالفقاری》معاون امنیتی وزیر کشور صحبت کردم؛ایشان گفتند،بازگشایی معابر از اختیار ما خارج است و قاچاق از این معابر جابه جا می شود،توضیح دادم:نیم درصد قاچاق کشور از این معابر عبور می کند اما 99.5 درصد قاچاق از مبادی رسمی کشور و به صورت کانتینری وارد می شود.اگر می خواهید با مفسدان و قچاقچیان برخورد کنید بهتر است سری به آنجا بزنید نه اینکه به گفته مقام معظم رهبری ،قشر زحمتکش و ضعیف را در تنگنا قرار دهید خود رهبری فرمودند منظور از مبارزه با قاچاق برخورد با این کولبران نیست.
خضری ضمن اشاره به بر آخرین وضعیت مرزهای سردشت و پیرانشهر،خاطرنشان کرد:معابر کولبری تمرچین الان بسته شده و مرز رسمی تمرچین باز است.بحث ترانزیت و گمرکی فعال است اما تا به رونق قبل برگردد نیازمند زمان است.
نماینده سردشت و پیرانشهر افزود:از پایانه تجاری و مسافربری بین 50 تا 100 ماشین و کامیون از مرز تمرچین عبور می کند.تا بازگشت به دوران قبل از انسداد،چندین ماه باید سپری شود.
خضری با تاکید بر اهمیت معابر کولبری حوزه انتخابیه سردشت و پیرانشهر،اظهار کرد:بحث معابر کولبری برای ما بسیار حائز اهمیت است.نزدیک 20 هزار کولبر و نزدیک 50 هزار کاسب اینجا مشغول فعالیت هستند.دولت شغلی برای مردم ایجاد نکرده لذا تا شغل سالم و ایمن و پایدار برایشان در آینده تدارک می بیند،باید اجازه دهد معابر کولبری باز بمانند.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید