خضری:
حق نوارمرزی به تمامی فرهنگیان مرزنشین پرداخت نمی‌شود/ پیگیری موضوع از شورای عالی امنیت ملی
سرویس فرهنگی

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس با انتقاد از عدم پرداخت حق نوارمرزی به تمامی فرهنگیان مرزنشین، گفت: شورای عالی امنیت ملی بر این مهم تاکید دارد.


نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس با انتقاد از عدم پرداخت حق نوارمرزی به تمامی فرهنگیان مرزنشین، گفت: شورای عالی امنیت ملی بر این مهم تاکید دارد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
رسول خضری در مناظره عملکرد سازمان مدیریت بحران
رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از عدم پرداخت حق نوارمرزی به تمامی فرهنگیان مرزنشین، گفت: شورای عالی امنیت ملی از طرف استانداری‌ها این نقاط را احصا می‌کند اما متاسفانه شهری همچون پیرانشهر ازسوی استانداری به‌عنوان همجوار با مرز تشخیص داده نشده و این حق فقط به چند روستا تعلق می‌گیرد درحالی که فاصله شهر پیرانشهر تا مرز تنها 7کیلومتر است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اقدام سلیقه‌ای استانداران در این زمینه، افزود: شورای امنیت ملی این مهم را مصوب می‌کند و نقش جمع‌آوری اطلاعات با استانداران و وزارت کشور است لذا به دنبال پیگیری حق فرهنگیان نوارمرزی پیرانشهر و سردشت با برقراری ارتباط با رئیس و مسئولان ارشد شورای امنیت ملی هستیم.

وی با بیان اینکه تفاوت حقوق کارمندان مرز با غیرنوار مرزی 400 تومان است، ادامه داد: این تفاوت سبب شده فرهنگیان قدیمی، نوارهای مرزی را انتخاب کنند و تازه کارها در شهر با تمرکز جمعیت بالا بماند؛ اما این مسئله بحران آموزشی و تربیتی  ایجاد کرده است.

خضری با تاکید بر اینکه حق نوارمرزی به ویژه در حوزه آموزشی نباید شهری و غیرشهری داشته باشد، بیان کرد: شورای امنیت ملی و وزارت کشور قول تغییر این مرزبندی‌ها را در پرداخت حق نوارمرزی رداده‌اند چراکه نگاه چندگانه و سلیقه‌ای به این مهم، آسیب‌های بسیاری به همراه دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه درخواست تمامی مرزنشین‌های فرهنگی این است که حق نوارمرزی به حقوق‌های آن‌ها اضافه شود، گفت: مدارس کپری هنوز در مناطق مرزی کشور وجود دارند و تجهیزات و امکانات مدارس در سطح بسیار پایینی است؛ حتی وسیله و سرویس مناسب برای رفت و برگشت معلمان به این مدارس در نظر گرفته نشده و آن‌ها با شرایط سختی خود را به مدارس مرزی می‌رسانند./

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید