تاکید بر ضرورت ارائه لایحه به مجلس در راستای سیاست های افزایش جمعیت


 
عضو هيات رئيسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس با بيان اينكه طرح‌هاي مجلس در مورد افزايش جمعيت شايد مفيد باشد اما در بسياري از مواقع به دليل بار مالي مورد قبول واقع نمي‌شود، گفت: ضروري است دولت در اين زمينه لوايح خوبي ارائه كند تا رديف اعتبارات براي اجراي اين مهم نيز از سوي دولت مشخص شود.
 
 
 

به گزارش داروغذا، رسول خضري در گفت وگو با خبرگزاري خانه ملت، با يادآوري تاكيدات مقام معظم رهبري مبني بر اجراي سياست‌هاي جمعيتي، افزود: به طور حتم اين مهم از موضوعاتي است كه اگر به آن توجه نشود تا چند سال ديگر جمعيت پيري بر كشور حاكم خواهد شد.

نماينده مردم سردشت و پيرانشهر در مجلس شوراي اسلامي،‌ درباره تصويب يك فوريت طرح تعالي جمعيت و خانواده، ادامه داد: اين طرح، طرح خوبي است اما بدون‌شك كافي نيست زيرا براي پرداختن به امور جمعيت فعاليت‌هايي بيش از اين‌ها نياز است.

اين نماينده مردم در مجلس نهم، با بيان اينكه ارائه راهكارهاي عملي براي افزايش جمعيت نياز به همكاري وزارتخانه‌هاي مختلف دارد، تصريح كرد: وزارت ورزش و جوانان به تنهايي نمي‌تواند بار مسئوليت حوزه جوانان را به دوش كشد و متاسفانه اين وزارتخانه‌ هم‌اكنون نيز بيشتر بر عرصه ورزش متمركز شده است.

خضري يادآور شد: اميد به زندگي،‌ اشتغال،‌ معيشت و درآمد از فاكتورهايي است كه در افزايش جمعيت بايد مدنظر قرار داد و در اين ميان دولت نيز بايد همراهي خوب و اثربخش داشته باشد.

وي تاكيد كرد: طرح‌هاي مجلس در مورد افزايش جمعيت شايد مفيد باشد اما در بسياري از مواقع به دليل بار مالي مورد قبول واقع نمي‌شود بنابراين ضروري است دولت در اين زمينه لوايح خوبي ارائه كند تا رديف اعتبارات براي اجراي اين مهم نيز از سوي دولت مشخص شود.

نماينده مردم سردشت و پيرانشهر در مجلس نهم، با تاكيد بر ضرورت ارائه تسهيلات ازدواج به زوج‌هاي جوان، يادآور شد: بايد برنامه‌ريزي دقيقي در اين راستا صورت گيرد؛ متاسفانه پرداخت وام ازدواج و تسهيلاتي اين چنيني به زوج‌هاي جوان متوقف شده كه همين امر مي تواند عامل مهمي در گرايش جوانان به تجرد باشد.

اين نماينده مردم در مجلس نهم،‌ يادآور شد: بعد از ابلاغ سياست‌هاي سلامت از سوي مقام معظم رهبري، وزير بهداشت 9 بسته خدماتي را تعريف كردند كه در بخشي از آن اشاره به رايگان كردن زايمان طبيعي بود؛ بديهي است كه بحث باروري و مراقبت از مادران باردار مي‌تواند نوعي سياست هاي تشويقي باشد كه در افزايش جمعيت بسيار تاثير گذار است.

خضري با بيان اينكه كميسيون بهداشت با جديت ماموريت رئيس مجلس شوراي اسلامي به كميسيون را براي تحقق سياست‌هاي جمعيتي پيگيري خواهد كرد، افزود: مجلس از هفته آينده به دليل سركشي نمايندگان به حوزه‌هاي انتخابيه، تعطيل است اما به محض شروع كار مجلس اين بحث را پيگيري مي‌كنيم.

عضو هيات رئيسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي،‌ گفت: بدون‌شك كميسيون فرهنگي و كميسيون بهداشت و درمان مجلس با توجه به تاكيدات رئيس مجلس، كارگروهي را تشكيل خواهد داد تا فرمايشات مقام معظم رهبري در حوزه افزايش جمعيت عملياتي شود.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید