50 درصد آمبولانس ها استاندارد نیستند/تضمین اختصاص درآمدهای پایدار حوزه بهداشت توسط دولت


 
عضو هيات رئيسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس گفت: در مجموع از 3 هزار آمبولانسي كه در مراكز درماني كشور وجود دارد 50 درصد از آن ها بالاي 7 سال سن دارند كه غيراستاندارد هستند.
 
 
 

رسول خضري در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي پانا، با اشاره به اهميت حوزه سلامت در كشور اظهار داشت: در تمام اسناد بالادستي از جمله برنامه پنجم توسعه، افق چشم انداز 20 ساله در حوزه سلامت بايد قطب سلامت در خاورميانه و حوزه آسياي جنوب غربي باشيم.

عضو هيات رئيسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس در ادامه ابلاغ سياست هاي حوزه سلامت توسط مقام معظم رهبري در روز 18 فروردين ماه را فصل الخطابي براي مسئولان حوزه سلامت عنوان كرد و افزود: دولت در بحث بودجه سال 93، حوزه سلامت را در اولويت چهارم قرار داده بود و هنگامي كه لايحه بودجه به مجلس آمد ما يكسري اشكالات به اين لايحه گرفتيم. حداكثر تغييري كه مجلس در لايحه بودجه مي تواند اعمال كند حداكثر 5 درصد است اما علي رغم اين قضيه كميسيون بهداشت درخصوص 3 موضوع در بودجه خيلي حساسيت داشت.
وي با اشاره به مساله ماندگاري پزشكان در مناطق محروم در بودجه سال 93 بهداشت و درمان گفت: يكي از حساسيت هايي كه وجود داشت بحث ماندگاري پزشكان در مناطق محروم بود كه با تلاش كميسيون بهداشت توانستيم در مجموع 9 هزار ميليارد تومان به بودجه سلامت اضافه كنيم.
اين نماينده مجلس در ادامه با اشاره به تعامل ميان دولت و مجلس خاطرنشان كرد: يكي از مواردي كه بايد در بودجه مد نظر قرار گيرد، بحث درآمدهاي پايدار بود كه توانستيم از سه ناحيه براي بهداشت و درمان فراهم كنيم كه مي توان به اختصاص 5 درصد از عوارض اتومبيل هاي شيك بود بابت خريد آمبولانس اشاره كرد.
وي ادامه داد: در مجموع 3 هزار آمبولانس در كشور داريم كه 50 درصد آن ها بالاي 7 سال سن دارند در حالي كه سن ايده آل براي آمبولانس هاي بيمارستاني 5 سال است.
عضو كميسيون بهداشت و درمان خاطرنشان كرد: همچنين يك درصد از ماليات بر ارزش افزوده نيز بايد صرف خدمات بهداشتي به اقشار محروم برسد و در نهايت 10 درصد از محل هدفمندي يارانه ها نيز كه مجموعا 4800 ميلياردتومان مي شود بايد به حوزه بهداشت و درمان اختصاص يابد كه دولت اختصاص آن را براي سه ماه اول سال جاري تضمين كرده است.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید