اکید نماینده مجلس برارائه خدمات مطلوب درمانی به ایثارگران


 

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شواري اسلامي، بر ارائه خدمات بهداشتي و درماني درخورشان ايثارگران و جانبازان از سوي بنياد شهيد و ساير دستگاه ها تاكيد كرد.

 
 
دكتر رسول خضري “نماينده مردم پيرانشهر و سردشت در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: اين وظيفه مجلس و ساير قواست كه در خصوص بحث عزيزان ايثارگر و جانباز نهايت تلاش خود را براي رفاه آنها انجام دهد، تا دغدغه اي از بابت معيشت،ذاشتغال، و درمان نداشته باشند.

وي گفت: در كميسيون بهداشت و درمان نيز همواره بحث دفاع از حقوق برحق ايثارگران و جانبازان مطرح است، چرا كه اين عزيزان جانفشاني كردند تا ما اكنون روزهاي امني داشته باشيم.

دكترخضري در پاسخ به سوال خبرنگاران مبني بر تعهد مجلس براي درمان ايثارگران و جانبازان تصريح كرد: ما در خصوص همين قضيه، سال گذشته ، طرح تحقيق و تفحص از بنياد شهيد و امور ايثارگران را امضا كرديم.

نماينده مردم استان آذربايجان غربي توضيح داد: ما به اين دليل دو طرح را امضا كرديم اول بحث درمان اين عزيزان بوده كه الان واقعا” متولي مستقيمي ندارد. دوم اينكه در مورد بحث درمان، كلا” از گردن خود باز و آن را واگذار كرده است.
عضو كميسيون بهداشت و درمان محلس با انتقاد از پاسكاري و بي توجهي به مقوله درمان از سوي برخي نهادها متذكر شد: متاسفانه اين يك مشكل بسيار بزرگ است و مثلا” در شهري مانند سردشت كه قبلا” داراي كلينيك جانبازان شيميايي بود، اكنون اين مركز به حالت نيمه تعطيل درآمده است، هر چند كه جانبازان شيميايي هزينه درماني شان بسيار بالاست.
خضري توضيح داد: ما بالاي 250 هزار نفر مصدوم شيميايي در سطح كشور داريم و متاسفانه برخي از داروهاي مورد نياز آنها، يا بسيار كمياب و گران است و هزينه سنگيني بر دوش اين عزيزان قرار داده است، كه قطعا” بحث درمان آنها از صفر تا صد بايد برعهده دولت باشد.

نماينده مجلس شوراي اسلامي با يادآوري اين موضوع كه عزيزان جانباز و خانواده هاي ايثارگران جانفشاني كردند تا ايران اسلامي، روزهاي خوب، سربلند و آرامي داشته باشند، تاكيد كرد: خواهش ما از دولت تدبير و اميد اين است كه در خصوص ارائه خدمات به عزيزان جانباز و ايثارگر به صورت لايحه اقدام كنند، كه قطعا” در اين صورت با استقبال بسيار زياد نمايندگان مردم همراه خواهدشد و انشاالله در صحن جلسنه علني مجلس با اكثريت قاطع به تصويب خواهد رسيد.

نماينده مجلس شوراي اسلامي همچنين خواستار ارائه لايحه اي در خصوص درمان از سوي دولت به مجلس شد و اضافه كرد:
بحث درمان بسيار هزينه آور است و اين موضوع بايد به صورت لايحه اي از سوي دولت به مجلس ارائه شود، چرا كه در غير اين صورت طرح هايي كه بار مالي آنها مشخص نيست از سوي شوراي نگهبان پذيرفته نخواهد شد.

نماينده مردم سردشت در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: در بحث درمانگاه جانبازان شيميايي سردشت كه نيمه تعطيل است، انتظار ما از دولت تدبير و اميد اين است كه براي ارائه خدمات مورد نياز به مصدومان شيميايي، ايجاد و راه اندازي كنند، تا آن را به عنوان سمبل مظلوميت ايران در جهان مطرح كنيم.

دكتر خضري در پايان از برگزاري اجلاسيه مصدومان شيميايي با حضور رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در هفته آينده در شهر سردشت خبر داد و اضافه كرد: اميدواريم با برگزاري آبرومندانه اين اجلاسيه و توجه دولت و مسئولان به آن، خواسته مصدومان شيميايي را در حد توان پاسخگو باشيم.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید