نماینده مردم پیرانشهر در مجلس: سو مدیریت سبب راکد ماندن توریسم درمانی در کشور شده است


 

ماينده مردم پيرانشهر و سردشت در مجلس شوراي اسلامي گفت: با وجود اينكه توريسم درماني سه برابر توريسم عادي براي كشور درآمدزايي دارد اما با اين حال سوء مديريت ها سبب راكد ماندن آن در ايران شده است.

 
 
 

رسول خضري در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنيم در اروميه، اظهار كرد: متاسفانه سهم ايران در بحث سرمايه گذاري، بازسازي، عمران و مباحث اقتصادي در اقليم كردستان عراق به 15 درصد هم نمي رسد، در حالي كه كشورمان بايد در بازارهاي منطقه حضوري پررنگ‌تر داشته باشد.

وي افزود: منطقه ويژه اقتصادي پيرانشهر و منطقه آزاد تجاري‌ آن براي بيش از 35 هزار نفر فرصت شغلي ايجاد مي‌كند يعني معيشت اين تعداد خانوار از منطقه آزاد تجاري تأمين مي‌شود در حالي كه در پيرانشهر نزديك به 8 هزار نفر جمعيت بيكار وجود دارد.

خضري تصريح كرد: پس اين مولفه مي‌تواند عامل مؤثري در بخش اشتغال، توسعه اقتصادي و رونق توليد در سطح آذربايجان غربي باشد و همين مباحث زيرساختي، كمك بسياري به جذب سرمايه گذار مي كند تا آنان بتوانند هتل و بيمارستان‌هاي توريستي ساخته و يافعاليت هاي اساسي در حوزه گردشگري بكنند.

نماينده مردم پيرانشهر و سردشت در مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: هم اينك كشور تركيه توانسته است كه بحث توريسم را اين‌گونه به‌عنوان صنعت كاملاً شناخته شده و پرسود در سطح دنيا تبديل كند.

خضري بيان كرد: توريسم درماني سه برابر توريسم عادي براي كشور درآمدزايي دارد كه يك‌ سوم آن براي حوزه سلامت و دو سوم آن در حوزه‌هايي مانند خدمات شهري، هتل و يا بخش هاي ديگر است.

وي اظهار كرد: كشورمان بايد از راه هاي مختلف به جذب جهانگرد بپردازد، براي مثال در كشور تركيه همان ويزيتي را كه از يك شهروند تركيه‌اي اخذ مي كنند از يك گردشگر نيز همان را دريافت مي كنند و شايد تخفيف هم بد‌هند و در اين زمينه بسياري از كشورها براي جذب جهانگرد اين كار را مي‌كنند اما متاسفانه دافعه كشورمان به دليل سوء مديريت در اين زمينه از جاذبه‌ اش بيشتر است.

نماينده مردم پيرانشهر و سردشت در مجلس شوراي اسلامي افزود: بايد محوريت بحث توريسم درماني را در اين سو و آن سوي مرز داشته باشيم تا بتوانيم اين قضيه را به‌نوعي مديريت كنيم.

انتهاي پيام/

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید