نماینده سردشت و پیرانشهر در گفتگو با کُردپرس؛ با جدیت دنبال استخدام معلمین پیش دبستانی هستم


نماینده سردشت و پیرانشهر گفت: با جدیدت پیگیر تعیین تکلیف وضعیت استخدامی نیروهای پیش دبستانی،شرکتی و نهضت سوادآموزی هستیم.
 
 

رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار پارلمانی کُردپرس گفت:در جلسه ای که با معاونت مدیریت و پشتیبانی وزارت اموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات داشته ایم در مورد الحاق دو تبصره به ماده 17 در خصوص تعیین تکلیف  وضعیت استخدامی نیروهای پیش دبستانی،شرکتی و نهضت سوادآموزی بحث و گفتگو شد.

 عضو کمیسیون بهداشت ادامه داد:در این جلسه پیشنهاد شد،وزارت آموزش و پرورش از طریق بازنشستگی افراد و یا کم کردن اضافه کار معلمین در حوزه های مختلف اعتبارات جدیدی جهت استخدام این نیروها فراهم نماید.

وی با اشاره به این موضوع خاطر نشان کرد:معمولاً در شهری اگر 3000 ساعت اضافه کاری به معلمین رسمی می دهند،این ساعت های کاری کمتر نمایند تا شرایطی برای استخدام نیروهای دیگر ایجاد شود که این کار علاوه بر اینکه موجب جذب متقاضیان می شود از افت تحصیلی دانش آموزان و کم شدن راندمان کاری معلمان در اثر خستگی می کاهد.

خضری در مورد 5000 نفری که مجوز استخدام دریافت نموده اند،توضیح داد:در این باره هم ما با مشکل مواجه هستیم و این تعداد کفاف سیستم آموزشی را نخواهد داد.مثلاً در شهری که 120 هزار نفر جمعیت دارد نمی توان با استخدام چند نفر موضوع را حل نمود،بلکه در این باره ما نیازمند حداقل 100 هزار نفر در سراسر کشور در این باره هستیم.در این خصوص روز سه شنبه وزیر محترم اموزش و پرورش به مجلس آمد و در این باره جلسه ی ویژه ایی داشتیم که امیدواریم بتوانیم راهکاری برای این موضوع بیابیم. 

خضری عنوان کرد:اضافه کار معلمین رسمی تبدیل به اعتبار برای جذب نیروهای استخدامی در آموزش و پرورش شود. 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید