تذکر نماینده سردشت و پیرانشهر به رئیس جمهور و وزیر کشور در رابطه با گنجاندن سردشت و پیرانشهر در لایحه مناطق آزاد و بازگشایی معابر مرزی


 دکتر رسول خضری عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، امروز (سه شبه 6 بهمن 1394) در تذکری شفاهی به ریاست محترم جمهور و وزیر کشور خواستار گنجاندن سردشت و پیرانشهر در لایحه جدید مناطق آزاد تجاری و بازگشایی معابر مرزی شد.
 
به گزارش دفتر رسانه ای دکتر رسول خضری، نماینده سردشت و پیرانشهر در تذکر خود به رییس جمهوری گفت: چندی پیش معاون اول رییس جمهوری، رییس مجلس و وزرای اقتصادی در بازدیدی که از مرز پیرانشهر داشتند بر اهمیت این شهر به عنوان دروازه صادرات و واردات با اقلیم کردستان صحه گذاشتند.
وی ادامه داد: متاسفانه در لایحه ای که روز گذشته، دولت به مجلس ارائه کرده بود (لایحه ایجاد مناطق اقتصادی جدید)، نام شهرهای پیرانشهر و سردشت به عنوان منطقه ویژه اقتصادی نیاورده شده که باعث مجادله لفظی بین من و اکبر ترکان شد.  

نماینده مردم پیرانشهر همچنین در تذکری به وزیر کشور اظهار کرد:‌ بیشترین شغلی که در مناطق مرزی از جمله پیرانشهر داشته‌ایم معابر مرزی است و مرزهای کشور نیاز جدی دارند. در این زمینه با آقای شمخانی هم جلساتی داشته‌ایم و انتظار داریم که شورای عالی امنیت ملی، وزیر کشور و رئیس جمهور در خصوص باز کردن بحث معابر مرزی و بازارچه‌های مرزی اقدام لازم را انجام دهند.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید