خضری در تذکر شفاهی؛ دولت به ظرفیت های پیرانشهر و سردشت جهت ایجاد منطقه آزاد تجاری توجه نکرده است


نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس ضمن برشمردن پتانسیل‌ها و ویژگی‌های این منطقه جهت جذب سرمایه خارجی از لحاظ نشدن این منطقه در لایحه مناطق آزاد ویژه تجاری- صنعتی انتقاد کرد.
 
 

رسول خضری در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 6 بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک فرا رسیدن ایام دهه فجر در تذکر شفاهی گفت: با توجه به بازدید مسئولان و وزرای مختلف دولتی از مرزهای سردشت و پیرانشهر از لحاظ نشدن نام این منطقه در لایحه مناطق آزاد تجاری- صنعتی که روز گذشته در صحن علنی مطرح شد و رأی نیاورد، تعجب می‌کنم.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: همه مسئولین می‌دانند با توجه به نزدیکی پیرانشهر و سردشت به شهرهای اربیل و سلیمانیه با حجم بالای مبادلاتی اقتصادی در حدود 10 میلیارد دلار در سال وجود دارد.

وی در ادامه افزود: موضوع گردش مالی کلان منطقه پیرانشهر و سردشت همان موضوعی است که آقای رئیس جمهور با عنوان جذب سرمایه خارجی تاکید کرده‌اند.

خضری در ادامه افزود: متاسفانه در لایحه دولت ویژگی‌های منحصر به فرد پیرانشهر و سردشت جهت ایجاد منطقه آزاد تجاری- صنعتی و حتی ویژه اقتصادی نام برده نشده بود که جای انتقاد دارد. با توجه به پتانسیل بالای منطقه یکی از خواسته‌های به حق مردم پیرانشهر و سردشت ایجاد منطقه آزاد تجاری- صنعتی است که علی‌رغم قول‌های آقای ترکان این موضوع لحاظ نشده بود.

این نماینده مجلس نهم گفت: بحث مطالبات چغندرکاران موضوعی است که وزیر جهاد کشاورزی باید به آن توجه جدی‌تری داشته باشد. کشاورزان پیرانشهر و سردشت تاکنون مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند و موضوع متاسفانه گویا به فراموشی سپرده شده است.

وی با لحن گلایه‌آمیز گفت: به جای شکر ارزان قیمت باید مبلغ چغندر خریداری شده در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس گفت: بحث جاده‌های مواصلاتی موضوعی است که باید جزو اولویت‌های دولت در سال آینده عمرانی لحاظ شود.

خضری گفت: وزیر کشور باید توجه داشته باشد که بیشترین میزان اشتغال مردم پیرانشهر و سردشت بحث تجارت مرزی است. انتظار ما از دولت بازگشایی بازارچه‌های مرزی جهت رفاه حال مردم مرز نشین کشور است./

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید